FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

2022-2023 навчальний рік

2020-2021 навчальний рік

2019-2020 навчальний рік

Протягом 2019-2020 навчального року в загальноосвітній школі 1-11 ступенів № 21 мною, директором школи, педагогічним колективом створювались умови для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної середньої освіти відповідно до здібностей кожної дитини та бажання їх батьків.

У травні-серпні місяці вчителями школи проводилась робота, спрямована на охоплення дітей 6-річного віку навчанням. Батьків майбутніх першокласників у лютому було відвідано на дому, запропоновано освітні послуги даного закладу. Але через карантин набір до 1 класу розпочато пізніше, 1 клас ще не укомплектовано, класним керівником якого є вчитель Столпакова Н. В. Заступником директора Бережною С. П. та вчителем Столпаковою Н. В. проведено достатню роботу. Уже кілька років ми маємо перші класи з наповнюваністю 20 учнів і вважаємо, що введення англійської мови та відкриття групи продовженого дня, комп’ютерного класу, введення 0,5 ставки практичного психолога посприяли тому, що в 1 класі і в цьому році маємо 16 учнів, а посадкових місць - 18. Це, можна вважати, є позитивним результатом.

Демографічні проблеми в мікрорайоні школи залишаються. Дітей, народжених в 2013 році було достатньо, але в районі більшість мешканців люди похилого віку, низька кількість дітей, батьки яких обрали місцем навчання саме цю школу. Якщо взяти дані цього навчального року, то з них видно, що із___ 38 ___ списочних чоловік реально відвідують ЗОШ № 21 18 дітей. Списки дітей в кожному році складаються особливо ретельно, адже школа зацікавлена володінням достовірної інформації про дітей дошкільного віку. Але виникла проблема щодо даних на дітей нашого мікрорайону, бо перепис школа не здійснює, а набір проводить. Непокоїмось, аби не було дітей, не охоплених навчанням.

Діти з тих вулиць, які розміщені безпосередньо біля Шевченківського району, відвідують дитсадок ЗОШ № 77, тому батьки планують навчання цих дітей у сусідній нам школі. Ця школа створює серйозну конкуренцію.

Плануємо, що перехід до НУШ і відвідування шкіл за мікрорайоном дасть змогу у 2020-21 навчальному році заповнити заклад на 100%.

Завершується перехід на вивчення англійської мови, тобто з 1 класу введено іноземну мову – англійську. Такий вибір зробили батьки, і на даний момент школа має наповнюваність 93 %. На сьогодні 1-7 класи вивчають англійську мову, 8, 9 – німецьку та англійську. Систематично проходять заняття гуртка «Країнознавство», керівником якого є Казанцева Т. В., що дає змогу долучити учнів до вивчення англійської мови більш глибоко.

В школі створюються умови для більш якісної підготовки учнів, а цьому сприяє наявність комп’ютерного класу, проектора, інтерактивних дошок для старших та молодших класів. Проектор, ноутбук та інтерактивну дошку надано школі з ініціативи міського депутата Гришина Я. В. для старшої школи, для молодшої – з ініціативи Воєводіна І. С. Необхідна була інтерактивна дошка для 1 класу, бо складно проводити уроки, весь час носячи за собою проектор.

В цьому році проведено опитування батьків, розклеєно оголошення про набір дітей до 1 класу, бажаючих навчатися в своєму мікрорайоні поки 16 дітей. Вчитель Столпакова Н. В. проводила консультації для батьків щосереди о 16.00 годині. Діти з батьками активно відвідували їх до карантину.

Педагогічним колективом забезпечується обов'язковість повної загальної середньої освіти, тобто всі діти шкільного віку охоплюються навчанням. На сьогоднішній день несистематично відвідують школу лише діти циганської національності, Ульяницький Д., учень 9 класу, Захарченко О., учень 7 класу. З батьками проводиться відповідна робота, діти навчаються.

Проблемною родиною стала сім’я Ігнатової Д., в якій померла мати, а батько покинув дитину. Дякуючи ССД Заводського району дитину вдалося повернути в родину тітки. Даша успішно закінчила школу дистанційно.

Недостатньою є ще свідомість батьків нашого мікрорайону, які можуть запискою звільнити дитину від навчання, порушуючи при цьому "Закон про освіту", тому з ними ведеться відповідна робота.

На батьківських зборах у 2019-2020 навчальному році у вересні місяці батьківська громадськість була проінформована про відповідальність, яку несуть батьки, якщо діти до 18 років не здобувають освіту. Таким чином, підлітки мають продовжити освіту по закінченню школи. Ситуація з даного питання по нашій школі є стабільною, в порівнянні за 3 останні роки вона має такий вигляд:

2016 – 2017 - 100 % працевлаштовані

2017-2018 - 100 % працевлаштовані

2018-2019 - 100 % працевлаштовані

2019 – 2020 - попередньо 100 % працевлаштовані

Це свідчить про достатню роботу школи з цього питання. А можливий такий результат, дякуючи роботі класних керівників та директора школи щодо подальшого здобуття освіти і співпраці з училищами та коледжами міста, особливо з 38, 23 училищами, електротехнічним коледжем, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 36 . Викладачі закладу вже з січня місяця відвідують дев'ятикласників, проводять з ними роз'яснювальну роботу.

В школі створюються умови для варіативності навчання, хоча годин дуже мало і можливості обмежені. Робочий навчальний план пропонує школярам ось такий вибір: у 5, 6, 7, 8, 9 класах введено " Історію рідного краю", «Екологію рідного краю» з метою розширення знань з історії Запорізького краю та його екологічного стану.

В 8, 9 класах викладалася англійська мова 1 год паралельно з німецькою, це курс за вибором. Ми прислухаємося до побажання батьків, і тому введення англійської мови є з їх ініціативи.

Учні 6, 7, 5 класів відвідують додаткові заняття з української мови по 1 год. Додаткові години вчителем Шевченко В. С. використано для підготовки учнів 6, 8 класів до районної олімпіади з української мови. В олімпіаді прийняли участь 2-є учнів – Середа Я. – 7 клас та Сахній А. – 9 клас. Результати незадовільні, бо участь приймали в багатьох інтелектуальних конкурсах, а перемога лише одна з математики, ІІ місце Співак К., учень 6 класу.

Отримала перемогу в конкурсі імені П. Яцика учень 3 класу Шамраєнко А.

Додаткові з біології використані вчителем Тищенко Н. А. для підготовки Андронової А. в конкурсі МАН, результат задовільний – ІІ місце.

З метою підвищення якості навчально-виховного процесу педагоги школи перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджуючи нові педагогічні технології у навчальний процес. Більш досвідчені вчителі, такі як Куракова 3. Г., Шевченко О. М., Бережна С. П., Сірченко Н. Д., Танасейчук Ю. О., Власова О. Г., Сірченко Н. Д. надають перевагу особистісно-зорієнтованому навчанню, використовуючи окремі елементи його на своїх уроках. На цих заняттях можна спостерігати такі елементи, як: свобода висловлення, право вибору завдання, право на помилку, право вибору форми відповіді, право вибору форми і технології виконання завдання, право на отримання дозованої допомоги, постійне звернення до суб’єктного досвіду учнів, учень є повноправним суб’єктом навчання.

Окрім того, в ході навчання на педагогічних радах колектив одноголосно визначив як дуже важливий напрямок цього року вміння використовувати дистанційні форми роботи з учнями.

Актуальною для нас була педрада «Забезпечення права дітей на інституційну, індивідуальну форми освіти та інклюзивну для дітей з обмеженими можливостями здоров’я і дітей - інвалідів», на якій вчителі ознайомились з листом МОН України № 1/9-525 від 20 серпня 2019 року «Щодо організації форм здобуття загальної середньої освіти» та були проінформовані про різні форми здобуття освіти.

В ході педагогічної ради « « Протидія шкільному насильству» розглянуто поняття булінгу, звернено увагу на результативні форми роботи з учнями в сучасних умовах, надано корисні поради педагогам щодо профілактики насилля серед учнів. Педагогічна рада була цікавою і повчальною. . Педагогічна рада за темою: «Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в ОП» проведеною не була через карантин. Її планується перенести на початок навчального 2020 - 2021 навчального року.

Окрім освітніх послуг, учбовий заклад організовує позаурочну діяльність школярів, охоплюючи їх гуртковою роботою. Виходячи з того, що школа має лише 9 класів, у закладі діють З гуртки. Результативними і відвідуваними є гуртки « Майстриня «, керівник вчитель обслуговуючої праці Сірченко Н. Д. Гурток працює у четвер та п’ятницю з 14.00 до 16.00 години. Результатом роботи даного гуртка є участь в різноманітних конкурсах: «Мистецька пектораль», «Знай і люби свій край!», «Писанковий рай».

Активно прийняли участь учні в міському проекті «Екологічний вектор»

В цьому році було представлено багато робіт наших учнів, які отримали призові місця. Результати вагомі, ми задоволені, їх можна простежити в таблиці:

Назва конкурсу Грамоти ТВО Грамоти МДО Грамоти ОДА
І етап міського проекту «Екологічний вектор» (Екологічна листівка) 1. Клименко Д. – ІІІ 2. Кулак К. –ІІІ 3. Крутінь Д. – ІІІ 4. Власов Ю. – ІІ 5. Жулан В. – ІІ 6. Кулак Є. - ІІІ
І етап міського проекту «Екологічний вектор» (Мотиваційний екологічний відеоролик) Богданова Д. – ІІІ Гришаєнко А. - ІІІ
І етап міського проекту «Екологічний вектор» (Екологічна стежина) 1.Самовол М. – ІІ 2.Стемпень А. – ІІ 3.Разувайкін Д. – ІІ 4.Воробйов К. _ ІІ
Всеукраїнський конкурс-виставка з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (Декоративно-ужиткове мистецтво) 1. Гришаєнко А.- І, ІІ 2. Манш А.- ІІ 3. Єгоров В. – ІІ 4. Власов Ю. - ІІ 5. Журавльова - І 6. Кулак Я. - ІІ
Всеукраїнський конкурс-виставка «Писанковий рай» 1.Журавльова Д. – І, ІІ 2. Манш А. – І 3. Кулак Є. - І 4. Єгоров В. - ІІ
Всеукраїнський конкурс-виставка з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (образотворче мистецтво) 1. Рибас Є. - ІІ 2.Стемпень А. - І 3. Кулак К. – І 4. Кулак Я. – ІІ

Також функціонує гурток " Юний спортсмен ", заняття проводить викладач фізкультури Танасейчук Ю. О. у понеділок, вівторок з 14.00 до 16.00. Заняття проводяться регулярно, і відвідували їх учні всіх класів. В школі великий спортзал, в якому проведено ремонт. Учні мають змогу навчатися в добрих умовах, але недоліком є недостатня матеріально-технічна база, обладнання застаріле. Аби поповнити спортивну базу залу була проведена ярмарка млинців до Масляної. Захід дуже сподобався учням, кошти, виручені від продажу млинців, витратили учні на закупівлю спортінвентарю. Уроків фізкультури багато і учні із задоволенням відвідують ці заняття.

Працює в школі гурток «Країнознавство». Учні поглиблювали свої знання з англійської мови, розвивали техніку читання англійською мовою, виразно читали вірші напам’ять, розвивали навички грамотного швидкого письма – і все це через призму вивчення країни та її мови, історії даної країни.

Учні відвідують гуртки, адже послуги надаються школярам безкоштовно, і учні мають можливість розвивати свої здібності. Робота цього гуртка для дітей є результативною.

Матеріально-технічна база школи поповнюється недостатньо. Я підготувала таблицю щодо державних вливань в МТБ закладу

рік Ремонт об’єкту сума
2009 Ремонт спортзалу 110 тис
2010 часткове перекриття даху школи 50 тис
2013 перекриття даху школи 30 тис
2014 відновлення каналізації 50 тис
2016 ремонт сходових майданчиків 30 тис
2019 Ремонт кабінетів НУШ 150 тис
2020 Ремонт санвузлів 150 тис

За депутатські кошти Круглої Л. Ю. в 2019 році поставлено вхідні двері та двері до їдальні, що обійшлося у 30 тис. гривень, у 2020 році на суму 25 тисяч планується заміна вікон.

За надані кошти депутатом міської ради Воєводіним І. С. планується заміна меблів у їдальні, це столи і стільці.

Що потребує ремонту в цьому році?

1.Ремонт даху майстерні.
2.Ремонт приміщення майстерні.
3. Ліквідація тріщин зовнішніх стін будівлі.

  1. Заміна аварійних і прогнилих дерев'яних вікон у кабінетах, в коридорах школи на металопластикові, в тому числі:

- у кабінетах - 6 шт

- в коридорах - 17 шт

  1. Встановлення пожежної сигналізації школи.

6. Облаштування спортивного майданчика

7 . Необхідно провести поточний ремонт.

Із-за браку коштів через карантин та дистанційне навчання буде проведено в більшості кабінетів лише поверховий ремонт. Ремонт коридорів теж проведено буде частково. Планується поверховий ремонт спортивного залу. Планується ремонт холу на ІІ поверсі.

Через карантин батьки провели поверховий ремонт кабінетів до нового навчального року.

Навчальний заклад повністю забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами. В школі працює 13 педагогів. З них мають вищу освіту 7 вчителів. На сьогоднішній день встановлена кваліфікаційна категорія " спеціаліст вищої категорії " - 4 вчителям, спеціаліст вищої категорії " та педагогічне звання " старший учитель " 2 педагогам, " спеціаліста 1 категорії " має 2 вчителі, " спеціаліста 11 категорії " —2 педагоги, " спеціаліста " – 5 педагогів.

Розстановка педагогічних кадрів є доцільною. Всі предмети викладаються спеціалістами: початкова школа - всі викладачі: Столпакова Н. В., Іванова О. В., Шемберко С. Ю., Власова О. Г. мають відповідну фахову освіту - вчитель початкових класів.

Спеціалістами викладаються такі предмети, як українська мова - вчитель Куракова 3. Г., Шевченко В.С, математика, фізика - вчитель Шевченко О.М., німецька мова - вчитель Бережна С. П., трудове навчання - Сірченко Н. Д., хімія та біологія – Тищенко Н. А., історія – Носко К. М., Казанцева Т. В. – англійська мова.

В ЗОШ № 21 організовано харчування школярів у вигляді буфету та гарячих обідів. Гарячими обідами забезпечувались діти пільгових категорій та ГПД, інші учні харчувалися за кошти батьків булочкою та чаєм. Також учні могли купувати за власні кошти гарячий чай, свіжі булочки, різні солодощі. Забезпечувало школярів таким харчуванням на початку навчального року підприємство «ЧП Дарниця». В школі працює громадський контроль за якістю харчування. Кожного семестру вони проводили обстеження.

Опитування на батьківських зборах у вересні 2019 року показало, що батьки претензій не мають.

Так, як в школі навчається 178 учнів, медична сестра є в штатному розписі, але це вакансія. Першу допомогу при травмах дітям надають вчителі, а далі викликають швидку допомогу. Обслуговування учнів проводить сімейний лікар та педіатр. В школі медичний кабінет не діє.

На сьогодні більшість учнів 1-9 класів у березні-травні пройшли медичне обстеження для отримання дозволу для уроків фізкультури та надали довідки Руф’є. Якщо учень не пройшов медогляд, до уроків фізкультури не допускається.

Педагогами школи, техпрацівниками дотримуються вимоги охорони праці, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. З рази на навчальний рік мною проводиться інструктаж з техніки безпеки для вчителів та техпрацівників. Класні керівники проводять вступні, планові та позапланові інструктажі для школярів на початку навчального року, перед виходом на канікули, в екстренних ситуаціях. Проведені інструктажі записуються в спеціальних книгах. Всі інструктажі спрямовані на попередження травм, прогнози поведінки в надзвичайних ситуаціях. Візьмемо кількість травм під час НВП за

2015 - 2016 - 1 травма

2016 – 2017 - 2 травми (1,3%)

2017-2018 - 3 травми

2018-2019 - 0 на 03.06

2019 -2020 - 1 травма

Педагогічний колектив проблемі травмування під час НВП приділяє максимальну увагу, щоб убезпечити учнів від травмування.

На початку навчального року видається наказ, яким призначаються відповідальні за життя та безпеку школярів, тому саме вони й мають відповідати за збереження здоров'я дітей.

З метою збереження здоров'я дітей у школі проводяться бесіди з
профілактики захворювання на грип та інші захворювання, пишуться
вчителями диктанти, відслідковується кількість учнів, що захворіли.

Протягом навчального року було відмінено заняття 2 рази через карантин. Перший раз опрацювання матеріалу проведено шляхом інтенсифікації. Навчальний матеріал
вичитано повністю. Вдруге, а це пов’язано з коронавірусом, учні мали змогу навчатися дистанційно.

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 12.03.2020 № 85 р «Про запровадження карантину в закладах освіти міста», листів науково-методичного центру департаменту від 12.03.2020 №03-04/094 «Про внесення змін до плану роботи науково-методичного центру департаменту» від 13.03.2020 №03-04/101 «Про нормативні документи та рекомендації щодо недопущення розповсюдження вірусу COVID-19» була організована навчальна взаємодія в дистанційному форматі. Вчителі-предметники працювали з учнями через Vieber.

Для самостійного навчання учнів, фіксації та аналізу результатів навчальної роботи застосовувалась платформа, де вчителі виставляли оцінки за самостійну роботу учнів, формували звіти та аналізували результати навчальної роботи, інформували батьків.

Адміністрація закладу щодня контролювала дистанційну роботу вчителів та учнів на відповідних платформах.

Планується подальша робота з метою удосконалення та розширення дистанційної роботи з учнями із застосуванням можливостей та інструментів Google.

Вчителі не мали можливості приділити достатню увагу кожному учню. На якість навчання це не вплинуло, бо учнів з високим рівнем більше наполовину проти минулого року. Наскільки якісно школярі засвоїли матеріал відповідно до рівня своїх здібностей та бажання, покаже вересень 2020. Планується проведення корекції знань.

Динаміка навчальних досягнень учнів з високим рівнем

2016-2017 2017-2018 2018-2019 2918 – 2020
8 8 10 23

В 2019-2020 навчальному році простежується критичне збільшення кількості учнів з високим рівнем навчальних досягнень. Дані цифри є результатом дистанційного навчання. Необхідно провести у вересні 2020 року корекційні уроки та моніторинг рівня навчальних досягнень.

2. Динаміка кількості учнів з низьким рівнем засвоєння навчального матеріалу протягом трьох років

Роки навчання Кінець I семестру Кінець року
2017 – 2018 25 учнів – 15 % 25 учнів – 15 % циган==
2018 – 2019 25 учнів – 15 % 25 учнів – 15 % циган==
2019 – 2020 25 учнів – 14 % 24 учні – 13 % циган==

Стабільною є кількість учнів з низьким рівнем навчальних досягнень.

Через коронавірус не проводилась ДПА в 4, 9 класах.

Школа забезпечена прибиральницями, які проводять вологе прибирання кабінетів початкових класів протягом навчального дня, а також після проведених уроків. Метою своєї роботи прибиральниці вважають забезпечення відповідних санітарно-гігієнічних норм. Миючі засоби закуповуються батьками в достатній кількості, тому працівниці миють коридори, їдальню, майстерню, кабінети і т. д. відповідними розчинами, туалети прибираються 2 рази на день з обов'язковим використанням хлорантаїну. Генеральне прибирання проводиться в останню п'ятницю кожного місяця. Дякуючи доброякісній роботі прибиральниць, школа має чистий і затишний вигляд.

Проблемою є туалети, миття кожної перерви не дає ефекту – неприємний запах зберігається.

ЗОШ № 21 надає допомогу та соціальну підтримку дітям з малозабезпечених сімей та сімей, які потрапили в складні життєві обставини. На початку навчального року за довідками служби соціального захисту населення школярам протягом року було надано безкоштовне харчування. Ним забезпечено Середу Я., як дитину, яка перебуває під опікою. Всі ці діти в першу чергу забезпечуються підручниками. Влітку вони отримують пільгові путівки для оздоровлення.

На 30.05.20 складено списки на отримання путівок для поїздки до таборів. Але питання про відпочинок учнів не вирішено.

Протягом навчального року школа стимулює учнів, проводить нагородження Похвальними грамотами та Похвальними листами МОН України, грамотами школи тих дітей, які досягли високих результатів в різних сферах життєдіяльності школи, батьків, що надають допомогу школі в ремонті приміщення та приймають активну участь у житті закладу. Похвальними листами в цьому році було нагороджено 23 учні:

1. Рибас Єлизавета – 2 кл

2. Плюйко Михайло – 2 кл

3. Канівець Аліна - 2 кл

4. Власов Юрій – 2 кл

5. Бондаренко Софія – 2 кл

6. Грицак Олексій – 2 кл

7. Котова Варвара –3 кл

8. Шамраєнко Антон – 3 кл

9. Подробинюк Олеся – 3 кл

10. Копиченко Кирило – 4 кл

11. Ревка Єлизавета – 4 кл

12. Данильченко Максим – 4 кл

13. Кулак Карина – 4 кл

14. Крутінь Даніель – 4 кл

15. Самовол Максим – 5 кл

16. Воробйов Кирило – 5 кл

17. Абрамовський Тимофій – 6 кл

18. Подробинюк Кирило – 6 кл

19. Співак Кирило – 6 кл

20. Гришаєнко Аліна – 8 кл

21. Манш Анастасія– 8 кл

22. Середа Ярослав– 7 кл

23. Стемпень Андрій – 7кл

Грамотами також нагороджуються здібні діти за результатами участі в конкурсах.

Окрім того, діти постійно стимулюються словесно, для них проводяться свята, такі, як: Новий рік, День захисника Вітчизни, 8 Березня, День святого Валентина, свято Першого дзвоника та свято Останнього дзвоника , день національно-патріотичного виховання, день вишиванки та ін.

Стимулюються також і педагоги школи. За підсумками року виноситься подяка вчителям, вони нагороджуються щорічною грошовою премією за розділи " Зразкове виконання обов'язків, обумовлених Посадовою інструкцією " та " Активна участь в забезпеченні методичного супроводу НВП ", грамотами ТВО та райадміністрації Заводського району, грамотами МОН України.

Протягом навчального року звертається особлива увага на дотримання правопорядку неповнолітніми. Для профілактики правопорушень проводяться бесіди зі школярами. Ці бесіди носять як індивідуальний характер, так і фронтальний. Школа намагається всіх дітей, які схильні до пропусків занять без поважних причин, відслідковувати. Якщо учень не відвідує школу два дні тижня, класний керівник зв'язується з батьками, а дитина, яка перебуває в школі і навчатиметься навіть на низькому рівні буде менш схильна до скоєння правопорушень. Школярі, схильні до правопорушень, стоять на внутрішкільному обліку. Дітей, які стоять на внутрішкільному обліку - 1 – Ігнатова Д.

Велику роль у профілактиці правопорушень відіграє організація дозвілля наших учнів. Тому ми намагаємось задіяти дітей, схильних до правопорушень, у гуртках, у підготовках свят. Для всіх дітей нашої школи, а також і для них персонально, проводимо дискотеки. Всім відомо, що в час дозвілля, коли учень може вжити спиртні напої, покурити траву, і відбувається більша частина правопорушень. Отже, для району Запоріжжя-Ліве, де відсутній будь-який заклад, де діти могли б проводити вільний час, проблема правопорушень є особливо гострою. На сьогоднішній день висновок можна зробити лише такий: якщо занадто багато вільного часу, а багатьох батьків дуже мало хвилює місцезнаходження неповнолітньої дитини та час її повернення додому, то на даний момент лише школа є осередком профілактики та боротьби з правопорушеннями. На сьогодні ССД, і кримінальна міліція проводили велику кількість профілактичних лекцій щодо правопорушень аби діти не потрапляли у виправну колонію для неповнолітніх або на лаву підсудних.

До управління учбовим закладом залучається батьківська громадськість. В школі функціонує Рада школи, яку очолює Шевченко О. М.. Рада школи приймає участь в проведенні поточного ремонту школи, закуповує будівельні матеріали, вирішує, яку ділянку в школі необхідно відремонтувати. Даний колегіальний орган громадського самоврядування активно обговорює робочий навчальний план, узгоджує розклад уроків, представляє до нагородження випускників, учнів грамотами, погоджує річний план роботи закладу, режим роботи закладу. Рада скликається 4 рази на рік.

Створено комісію з громадського контролю за якістю харчування учнів. В школі працює батьківський комітет. Батьки тісно співпрацюють зі школою і прагнуть знайти правильне рішення багатьох питань функціонування школи.

Педагогічна громадськість також залучається до управління школою. На розгляд педагогів виносяться різноманітні питання щодо управління закладом, зокрема вибір предметів варіативної частини та доцільність такого вибору, на педрадах та нарадах при директорі розглядаються питання удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості знань, організація учнівського дозвілля тощо. Всі ці конкретні зауваження та пропозиції відпрацьовуються та втілюються в життєдіяльність школи.

В школі директором систематично приймаються громадяни з різних питань. Ведеться зошит для запису цих звернень, проводиться постійний їх аналіз. Якщо з'являються зауваження, пропозиції, які йдуть від батьківського комітету, Ради школи, батьків, одразу розглядаються ці питання і приймаються відповідні рішення.

Хочеться відзначити, що директор закладу вважав би за бажане, якби більше батьків зверталися до школи зі своїми пропозиціями, і не тільки пропозиціями, а й були б активними учасниками навчально-виховного процесу. Дякуючи допомозі з боку батьків та втручанню їх, школа б могла краще вивчити запити регіону та надавати більш практичні освітні послуги. Тому ми не втрачаємо надії, що батьки допоможуть школі і будуть зацікавленні в її результативному функціонуванні.

РІШЕННЯ

1 . Вважати роботу керівника по організації навчально-виховного процесу

Висока – 10

Добра – 11

Задовільна –

Незадовільна -

2. В 2020-2021 навчальному році звернути увагу на такі пріоритети:

- Продовжити роботу по набору дітей 6-річного віку до 1 класу, проводити роз'яснення серед батьків щодо переваг школи, яка знаходиться в їх мікрорайоні.

- Розглядаючи варіативну частину робочого навчального плану, надавати перевагу побажанням школярів, обирати предмети, які відповідають запитам сьогодення і готують до вибору професії

- Базувати роботу педагогічного колективу на втіленні в життя ідей особистісно-орієнтованого навчання та гуманістичних технологій як таких, які відповідають запитам сучасної школи.

- Залучати школярів до роботи в гуртках, даючи можливість учням реалізувати свої нахили та заповнити вільний час цікавою справою.

- Для забезпечення порядку та профілактики травматизму в закладі продовжити залучення старшокласників до чергування протягом перерв, скласти графік чергування вчителів, який би відповідав запитам охорони дитинства і не перешкоджав проведенню навчально-виховного процесу.

- Створити групу учнів-волонтерів по проведенню ігор з учнями початкових класів під час перерв.

- Постійно проводити роботу по наданню соціальної підтримки та допомоги дітям з малозабезпечених сімей та сімей, що потрапили в складні життєві обставини.

- Розробити профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з боку школярів, підтримувати зв'язок зі ССД, запрошувати для співпраці співробітників кримінальної міліції, проводити роз'яснювальну роботу серед школярів щодо відповідальності за вчинені ними правопорушення.

- Систематично проводити інструктажі з ТБ, записувати їх до відповідних журналів, вести облік дітей, які травмувалися, вчасно оформлювати на них відповідні документи, а також проводити профілактичну роботу, щоб запобігти травмуванню школярів як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті.

- Батьківській громаді активно залучатися до управління діяльністю навчального закладу, визначати напрямки його функціонування, надавати посильну матеріальну допомогу, допомагати педагогічному колективу в проведенні позашкільних і шкільних заходів тощо.

- Спланувати подальшу роботу з метою удосконалення та розширення дистанційної роботи з учнями із застосуванням можливостей та інструментів Google.

2017-2018 навчальний рік

ЗВІТ

директора Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 21

Запорізької міської ради

Запорізької області

Куракової Зої Григорівни

Протягом 2017-2018 навчального року в загальноосвітній школі 1-11 ступенів № 21 мною, директором школи, педагогічним колективом створювались умови для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної середньої освіти відповідно до здібностей кожної дитини та бажання їх батьків.

У травні-серпні місяці вчителями школи проводилась робота, спрямована на охоплення дітей 6-річного віку навчанням. Батьків майбутніх першокласників було відвідано на дому, запропоновано освітні послуги даного закладу. Було набрано 1 клас, класним керівником якого є вчитель Іванова О. В. Заступником директора Бережною С. П. та вчителем Івановою О. В. проведено достатню роботу. Уже кілька років ми маємо перші класи з наповнюваністю 20 учнів і вважаємо, що введення англійської мови та відкриття групи продовженого дня, комп’ютерного класу, введення 0,5 ставки практичного психолога посприяли тому, що в 1 класі і в цьому році маємо 20 учнів, а посадкових місць - 18. Це, можна вважати, є позитивним результатом.

Демографічні проблеми в мікрорайоні школи залишаються. Дітей, народжених в 2010 році було достатньо, але в районі більшість мешканців люди похилого віку, низька кількість дітей, батьки яких обрали місцем навчання саме цю школу. Якщо взяти дані цього навчального року, то з них видно, що із___ 42 ___ списочних чоловік реально відвідують ЗОШ № 21 18 дітей. Списки дітей в кожному році складаються особливо ретельно, адже школа зацікавлена володінням достовірної інформації про дітей дошкільного віку.

Діти з тих вулиць, які розміщені безпосередньо біля Шевченківського району, відвідують дитсадок ЗОШ № 77, тому батьки планують навчання цих дітей у сусідній нам школі. Наявність близько розміщеної середньої школи приваблює до себе батьківську громадськість, створює серйозну конкуренцію.

Сподіваємось, що перехід до НУШ і відвідування шкіл за мікрорайоном дасть змогу вже у 2018-19 навчальному році заповнити заклад на 100%.

Завершується перехід на вивчення англійської мови, тобто з 1 класу введено іноземну мову – англійську. Такий вибір зробили батьки, і на даний момент школа має наповнюваність 89 %. На сьогодні 1-5 класи вивчають англійську мову, 6,7,8,9 – німецьку та англійську. Систематично проходять заняття гуртка «Країнознавство», керівником якого є Казанцева Т. В., що дає змогу долучити учнів до вивчення англійської мови більш глибоко.

В школі створюються умови для більш якісної підготовки учнів, а цьому сприяє наявність комп’ютерного класу, проектора, інтерактивної дошки. Проектор, ноутбук та інтерактивну дошку надано школі з ініціативи міського депутата Гришина Я.В.

Інформатика викладається якісно, я сподіваюсь, що через отримання якісної освіти зможемо повернути дітей нашого мікрорайону до своєї школи та конкурувати з іншими школами району. Стан викладання інформатики було перевірено у лютому 2016 року.

В цьому році проведено опитування батьків, розклеєно оголошення про набір дітей до 1 класу, бажаючих навчатися в своєму мікрорайоні 25 дітей. Вчитель Власова О. Г. та практичний психолог Черкасова С. В. проводили консультації для батьків щовівторка о 16.00 годині. Діти з батьками активно відвідували їх. Сподіваємось, що всі ці дітки на 1 вересня 2018 року стануть учнями нашої школи.

Педагогічним колективом забезпечується обов'язковість повної загальної середньої освіти, тобто всі діти шкільного віку охоплюються навчанням. На сьогоднішній день несистематично відвідують школу лише діти циганської національності та Комбаров А., Плетньов О., учні 8 класу. Неблагонадійною родиною є родина Клименко. Сім’я має 5 дітей, 3-є з них: Артем, Вікторія та Денис відвідують дану школу. Після проживання дітей у реабілітаційному центрі, відвідування покращилось, але пропусків занять без поважних причин багато .

Окрім того, школу відвідують проблемні діти, тобто ті, які можуть пропускати уроки без поважних причин, але з відома батьків. Такими є у 2, 9 класі – Мігунові Е., С. , які віруючі, лікаря не відвідують, часто хворіють, лікуються вдома, багато пропусків у Тімофєєва О., але наявні довідки від лікаря, у 9 класі – Вітовська А., відвідувала несистематично, у 8 класі Сукенник В. - те ж саме. Ці учні більше 10 днів не пропускали. З батьками класними керівниками Селіщевою М.С., Танасейчук Ю. О., Клюзовою М. М., Тищенко Н. А. систематично проводиться робота по залученню дітей до уроків, і те, що ці проблемні діти щодня доходять до школи, заслуга педагогічного колективу.

Недостатньою є свідомість батьків нашого мікрорайону, які можуть запискою звільнити дитину від навчання, порушуючи при цьому "Закон про освіту".

На батьківських зборах у 2017-2018 навчальному році у вересні місяці батьківська громадськість була проінформована про відповідальність, яку несуть батьки, якщо діти до 18 років не здобувають освіту. Таким чином, підлітки мають продовжити освіту по закінченню школи. Ситуація з даного питання по нашій школі є стабільною, в порівнянні за 3 останні роки вона має такий вигляд:

2016 – 2017 - 100 % працевлаштовані

2017-2018 - попередньо 100 % працевлаштовані

Це свідчить про достатню роботу школи з цього питання. А можливий такий результат, дякуючи роботі класних керівників та директора школи щодо подальшого здобуття освіти і співпраці з училищами та коледжами міста, особливо з 38, 23 училищами, електротехнічним коледжем . Викладачі закладу вже з січня місяця відвідують дев'ятикласників, проводять з ними роз'яснювальну роботу.

В школі створюються умови для варіативності навчання, хоча годин дуже мало і можливості обмежені. Робочий навчальний план пропонує школярам ось такий вибір: у 5, 6, 7, 8, 9 класах введено " Історію рідного краю", «Екологію рідного краю» з метою розширення знань з історії Запорізького краю та його екологічного стану.

В 6, 7, 8, 9 класах викладалася англійська мова 1 год паралельно з німецькою, це курс за вибором. Ми прислухаємося до побажання батьків, і тому введення англійської мови є з їх ініціативи.

Учні 6, 7 класів відвідують додаткові заняття з української мови по 1 год. Додаткові години вчителем Шевченко В. С. використано для підготовки учнів 6, 7 класів до районної олімпіади з української мови. В олімпіаді прийняли участь 2-є учнів – Середа Я. – 5 клас та Сахній А. – 7 клас. Маємо такі результати олімпіади: Сахній А - ІІ місце з української мови. Результатами ми незадоволені, бо участь приймали в багатьох інтелектуальних конкурсах, а перемога лише одна.

З метою підвищення якості навчально-виховного процесу педагоги школи перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджуючи нові педагогічні технології у навчальний процес. Більш досвідчені вчителі, такі як Куракова 3. Г., Шевченко О. М., Бережна С. П., Сірченко Н. Д., Клюзова М.М., Танасейчук Ю. О., Власова О. Г., Сірченко Н. Д. надають перевагу особистісно-зорієнтованому навчанню, використовуючи окремі елементи його на своїх уроках. На цих заняттях можна спостерігати такі елементи, як: свобода висловлення, право вибору завдання, право на помилку, право вибору форми відповіді, право вибору форми і технології виконання завдання, право на отримання дозованої допомоги, постійне звернення до суб'єктного досвіду учнів, учень є повноправним суб'єктом навчання.

Окрім того, в ході навчання на педагогічних радах колектив одноголосно визначив як дуже важливий напрямок цього року вміння використовувати WEB-технології як засіб візуалізації та підвищення пізнавальної активності учнів у навчально-виховному процесі, використання інновацій та ознайомлення з концепцією НУШ, а також проведення заходів з профілактики правопорушень та формування здорового способу життя як необхідних складових сучасного виховного процесу школи. Як і в минулому році, педагоги прагнуть реалізувати принцип розвиваючої функції навчання на уроках та в позакласній діяльності.

Актуальною для нас була педрада «“WEB-технології як засіб візуалізації та підвищення пізнавальної активності учнів у навчально-виховному процесі» під час якої з’ясовано значення Веб-технологій для підтримки навчально-виховного процесу; вивчено можливості їх використання у професійній діяльності вчителя; визначено перспективи інтеграції Веб-технологій у навчальний процес загальноосвітнього навчального закладу.

В ході педагогічної ради “Інновації як фактор розвитку сучасної освіти ” проаналізувано з педколективом основні напрямки реалізації концепції НУШ; розглянуто інновації, які закладені в концепцію НУШ; звернуто увагу на основні принципи концепції НУШ; більш глибоко охарактеризовано педагогіку партнерства, націлено на формування компетентностей, виховання учнів на цінностях.

Педагогічна рада “ Профілактика правопорушень та формування здорового способу життя – необхідні складові сучасного виховного процесу школи» пройшла з користю, бо наголосила на важливості формування в учнів здорового способу життя.

Адже окрім освітніх послуг, учбовий заклад організовує позаурочну діяльність школярів, охоплюючи їх гуртковою роботою. Виходячи з того, що школа має лише 9 класів, у закладі діють З гуртки. Результативними і відвідуваними є гуртки " Майстриня ", керівник вчитель обслуговуючої праці Сірченко Н. Д. Гурток працює у четвер та п’ятницю з 14.00 до 16.00 години. Результатом роботи даного гуртка є участь в різноманітних конкурсах: «Мистецька пектораль», «Город Z», «Знай і люби свій край!».

В цьому році було представлено багато робіт наших учнів, які отримали призові місця. Результати вагомі, ми задоволені, їх можна простежити в таблиці:

Назва конкурсу Грамоти ТВО Грамоти МДО Грамоти ОДА
Міський конкурс «Таланти міста Z» 1. Гришаєнко А. 2. Манш А. 3. Кулак Я. 4. Кулак К.
ІІІ міський фестиваль конкурс «Мистецька пектораль» 1. Журавльова Д. - І 2. Манш А. –ІІ 3. Сінельник В. - ІІІ 1. Журавльова Д. - ІІ 2. Манш А. –ІІІ
Всеукраїнський конкурс-виставка з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва 1. Гришаєнко А.- ІІ 2. Манш А.- ІІ 3. Єгоров В. – ІІІ 4. Сергєєва А. – ІІІ 5. Криштальов – ІІІ 6. Пилип А. – ІІІ 7. Журавльова - ІІІ 8. Дрьомова – ІІІ 9. Бабкін А. - І Бабкін А. - І
Всеукраїнський конкурс-виставка «Писанковий рай» 1. Бабкін А. – І 2. Єгоров В. – ІІІ 3. Гришаєнко – ІІІ 4. Манш А.- ІІІ Бабкін А. – ІІ
Фестиваль патріотичної творчості молоді Заводського району, присвяченого Дню перемоги над нацизмом 1. Гришаєнко А. 2. Манш А 3. Єгоров В. 4. Кулак Я. 5. Кулак К. 6. Кеніх М. 7. Бабкін А.- ІІ м 8. Середа Я. 9. Пєсоцький Г. 10. Пєсоцька С. Бабкін А. – диплом

.

Також функціонує гурток " Юний спортсмен ", заняття проводить викладач фізкультури Танасейчук Ю. О. у понеділок, вівторок з 14.00 до 16.00. В цьому році заняття проводились регулярно, і відвідували їх учні всіх класів. В школі великий спортзал, в якому проведено ремонт. Учні мають змогу навчатися в добрих умовах, але недоліком є недостатня матеріально-технічна база, обладнання застаріле. В минулому році проведено оновлення матеріальної бази: надані гімнастичні мати, м’ячі (волейбольні, футбольні, баскетбольні), гімнастичні палички, скакалки, а в цьому, на жаль, ніяких оновлень не відбулося. Хоча уроків фізкультури багато і учні із задоволенням відвідують уроки.

Двічі педагог Танасейчук Ю. О. підготувала команду та зайняла призове місце у обласних змаганнях «Козацькі розваги». Переможцем став учень 3 класу Котов Н. та родина Титаренко. Перемогу з тенісу отримали учні в районній спартакіаді.

В кінці травня підведено підсумки конкурсів, проведених протягом 2017-2018 навчального року:

· з настільного тенісу – найкращим виявився Чорний Т. - серед хлопців, Кондратьєва Д. – серед дівчат;

· волейболу – 8 клас;

· шашки 8 клас;

· малюк-бол – 8 клас;

· футбо-волейбол – 9 клас

· баскетбол – 7 клас

Працює в школі гурток «Країнознавство». Учні поглиблювали свої знання з англійської мови, розвивали техніку читання англійською мовою, виразно читали вірші напам’ять, розвивали навички грамотного швидкого письма – і все це через призму вивчення країни та її мови, історії даної країни.

Учні відвідують гуртки, адже послуги надаються школярам безкоштовно, і учні мають можливість розвивати свої здібності. Вчитель англійської мови Казанцева Т. В. презентувала досягнення гуртківців на святі «Хелоуїн», святі мам, випускному вечорі. Робота цього гуртка для дітей є результативною.

Матеріально-технічна база школи поповнюється недостатньо, в 2009 році було виділено 110 тисяч гривень на ремонт спортзалу, в 2010 році - 50 тисяч гривень на часткове перекриття даху школи, 2013- перекриття даху школи, 2014 – 50 тисяч на відновлення каналізації, на 2015 – коштів не виділено, 2016 - ремонт сходових майданчиків, 2017 – ремонт .

Хочеться наголосити, що дякуючи депутатові міської ради Круглій Л. Ю. в травні 2018 року буде замінено 4 вікна, дякуючи депутатові Гришину Я. В. – придбано проектор «Епсон, інтерактивну дошку та ноутбук.

Що потребує ремонту в цьому році?

1.Ремонт даху майстерні.
2.Ремонт приміщення майстерні.
3. Ліквідація тріщин зовнішніх стін будівлі.

  1. Заміна аварійних і прогнилих дерев'яних вікон у кабінетах, в коридорах школи на металопластикові, в тому числі:

- у кабінетах - 6 шт

- в коридорах - 17 шт

  1. Встановлення пожежної сигналізації школи.

6. Облаштування спортивного майданчика

7 . Необхідно провести поточний ремонт.

Через брак коштів буде проведено в більшості кабінетів лише поверховий ремонт. Виконано буде батьками ремонт кабінету іноземної мови, інформатики, кабінету учнів 2 -го класу. Ремонт коридорів проведено буде поверхово. Планується поверховий ремонт спортивного залу.

Можна відзначити роботу класних керівника Клюзової М. М., Тищенко Н. А., Власової О. Г., Іванової О. Г., батьки яких облаштовують кабінети до нового навчального року. Батьки створюють сприятливі умови для навчання дітей.

Навчальний заклад повністю забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами. В школі працює 14 педагогів. З них мають вищу освіту 7 вчителів. На сьогоднішній день встановлена кваліфікаційна категорія " спеціаліст вищої категорії " - 2 вчителям, спеціаліст вищої категорії " та педагогічне звання " старший учитель " 2 педагогам, " спеціаліста 1 категорії " має 2 вчителі, " спеціаліста 11 категорії " — 3 педагоги, " спеціаліста " – 5 педагогів.

Розстановка педагогічних кадрів є доцільною. Всі предмети викладаються спеціалістами: початкова школа - всі викладачі: Клюзова М. М., Іванова О. В., Буглаєва С. Ю., Власова О. Г. мають відповідну фахову освіту - вчитель початкових класів.

Спеціалістами викладаються такі предмети, як українська мова - вчитель Куракова 3. Г., Шевченко В.С, математика, фізика - вчитель Шевченко О.М., німецька мова - вчитель Бережна С. П., трудове навчання - Сірченко Н. Д., хімія та біологія – Тищенко Н. А., історія – Селіщева М. С., Казанцева Т. В. – англійська мова.

В ЗОШ № 21 організовано харчування школярів у вигляді буфету та гарячих обідів. Гаряче безкоштовне харчування отримують учні початкових класів у кількості 77 учнів та ті, які мають пільги. Таких учнів на 12.01.17 було 4 учні. Також учні можуть купувати за власні кошти гарячий чай, свіжі булочки, різні солодощі. Забезпечувало школярів таким харчуванням на початку навчального року підприємство «ЧП Дарниця». В школі працює громадський контроль за якістю харчування. Кожного семестру вони проводили обстеження.

Опитування на батьківських зборах 17.05.18 показало, що батьки претензій не мають.

Так, як в школі навчається 163 учні, медична сестра є в штатному розписі, але це вакансія. Першу допомогу при травмах дітям надають вчителі, а далі викликають швидку допомогу. Для проведення вакцинації до школи приходить дільничий лікар та медична сестра 4 міської дитячої лікарні. Спостереження за дітьми та огляди на педикульоз теж проводить медична сестра цієї ж поліклініки.

На сьогодні більшість учнів 1-9 класів у березні-травні пройшли медичне обстеження для отримання дозволу для уроків фізкультури та надали довідки. Якщо учень не пройшов медогляд, до уроків фізкультури не допускається.

Педагогами школи, техпрацівниками дотримуються вимоги охорони праці, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. З рази на навчальний рік мною проводиться інструктаж з техніки безпеки для вчителів та техпрацівників. Класні керівники проводять вступні, планові та позапланові інструктажі для школярів на початку навчального року, перед виходом на канікули, в екстренних ситуаціях. Проведені інструктажі записуються в спеціальних книгах. Всі інструктажі спрямовані на попередження травм, прогнози поведінки в надзвичайних ситуаціях. Візьмемо кількість травм під час НВП за

2015 - 2016 - 1 травма

2016 – 2017 - 2 травми (1,3%)

2017-2018 - 3 травми

Педагогічний колектив проблемі травмування під час НВП приділяє максимальну увагу, але убезпечити учнів від травмування не вдається. В цьому навчальному році було травмовано 3-х учнів під час НВП, ученицю 5-го класу Кеніх Марину, учня 6-го класу Залепу Дениса, ученицю 6-го класу Пащенко В. . Наголошую, що необхідно утримувати дітей від непродуманих вчинків, не дозволяти їм виконувати ті дії, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків.

На початку навчального року видається наказ, яким призначаються відповідальні за життя та безпеку школярів, тому саме вони й мають відповідати за збереження здоров'я дітей.

З метою збереження здоров'я дітей у школі проводяться бесіди з
профілактики захворювання на грип та інші захворювання, пишуться
вчителями диктанти, відслідковується кількість учнів, що захворіли.

Протягом навчального року було відмінено заняття 2 рази: досить довгим був карантин, потім несприятливі погодні умови. Опрацювання матеріалу проведено шляхом інтенсифікації. Навчальний матеріал
вичитано повністю. Вчителі мали приділити достатню увагу кожному учню. На якість навчання це не вплинуло, і школярі засвоїли матеріал відповідно до рівня своїх здібностей та бажання. Проти 2016-2016 навчального року простежується стабільна тенденція. Учнів, які мають високий рівень навчальних досягнень – 8 два роки підряд.. Низький рівень в 2016-2017 навчальному році мали 20 учнів, а в 2017 – 2018 - 23

Порівняльна таблиця навчальних досягнень 2016-17 та 2017 - 18

Клас високий достатній середній низький
2016-2017 2017-2018 2016-2017 2017-2018 2016-2017 2017-2018 2016-2017 2017-2018
3 0 13 7 0
3/4 1 1 5 6 10 13 0 0
4/5 2 3 4 8 10 10 4 1
5/6 1 1 4 5 3 8 8 1
6/7 - 2 6 3 8 10 3 6
7/8 0 1 5 3 7 3 3 9
8/9 1 - 6 3 4 2 2 6

З таблиці видно, що навчальні досягнення учнів 5-го, 6-го покращились. . Результати учнів 3 класу стабільні.

Школа забезпечена прибиральницями, які проводять вологе прибирання кабінетів початкових класів протягом навчального дня, а також після проведених уроків. Метою своєї роботи прибиральниці вважають забезпечення відповідних санітарно-гігієнічних норм. Миючі засоби закуповуються батьками в достатній кількості, тому працівниці миють коридори, їдальню, майстерню, кабінети і т. д. відповідними розчинами, туалети прибираються 2 рази на день з обов'язковим використанням хлорантаїну. Генеральне прибирання проводиться в останню п'ятницю кожного місяця. Дякуючи доброякісній роботі прибиральниць, школа має чистий і затишний вигляд.

ЗОШ № 21 надає допомогу та соціальну підтримку дітям з малозабезпечених сімей. На початку навчального року педагог-організатор Бережна І. Г. проводила благодійну акцію по збору шкільних речей для дітей із малозабезпечених сімей. За довідками служби соціального захисту населення таким школярам протягом року було надано безкоштовне харчування. Ним забезпечено таких дітей: Бабкіна А. та Середу Я., як дітей, які перебувають під опікою. Всі ці діти в першу чергу забезпечуються підручниками. Влітку вони отримують пільгові путівки для оздоровлення. На 30.05.18 складено списки на отримання путівок для поїздки до таборів.

Протягом навчального року школа стимулює учнів, проводить нагородження Похвальними грамотами та Похвальними листами МОН України, грамотами школи тих дітей, які досягли високих результатів в різних сферах життєдіяльності школи, батьків, що надають допомогу школі в ремонті приміщення та приймають активну участь у житті закладу. Похвальними листами в цьому році було нагороджено 8 учнів:

1. Абрамовський Тимофій – 4 кл

2. Подробинюк Кирило – 4 кл

3. Гришаєнко Аліна – 6 кл

4. Манш Анастасія– 6 кл

5. Середа Ярослав– 5 кл

6. Сахній Анна – 7 кл

7. Співак Кирило – 4 кл

8. Песоцька Софія – 3 кл

Грамотами також нагороджуються здібні діти за результатами участі в конкурсах.

Окрім того, діти постійно стимулюються словесно, для них проводяться свята, такі, як: Новий рік, День захисника Вітчизни, 8 Березня, День святого Валентина, свято Першого дзвоника та свято Останнього дзвоника , день національно-патріотичного виховання, день вишиванки та ін.

Стимулюються також і педагоги школи. За підсумками року виноситься подяка вчителям, вони нагороджуються щорічною грошовою премією за розділи " Зразкове виконання обов'язків, обумовлених Посадовою інструкцією " та " Активна участь в забезпеченні методичного супроводу НВП ", грамотами ТВО та райадміністрації Заводського району, грамотами МОН України. В цьому навчальному році Подяками та Грамотами нагороджено педагогів: Селіщеву М. С., Тищенко Н. А., Власову О. Г., Черкасову С. В.

Протягом навчального року звертається особлива увага на дотримання правопорядку неповнолітніми. Для профілактики правопорушень проводяться бесіди зі школярами. Ці бесіди носять як індивідуальний характер, так і фронтальний. Школа намагається всіх дітей, які схильні до пропусків занять без поважних причин, відслідковувати. Якщо учень не відвідує школу два дні тижня, класний керівник зв'язується з батьками, а дитина, яка перебуває в школі і навчатиметься навіть на низькому рівні буде менш схильна до скоєння правопорушень. Школярі, схильні до правопорушень, стоять на внутрішкільному обліку. Дітей, які стоять на внутрішкільному обліку - 4 – Клименко А., В., Д. та Комбаров А.,

Велику роль у профілактиці правопорушень відіграє організація дозвілля наших учнів. Тому ми намагаємось задіяти дітей, схильних до правопорушень, у гуртках, у підготовках свят. Для всіх дітей нашої школи, а також і для них персонально, проводимо дискотеки. Всім відомо, що в час дозвілля, коли учень може вжити спиртні напої, покурити траву, і відбувається більша частина правопорушень. Отже, для району Запоріжжя-Ліве, де відсутній будь-який заклад, де діти могли б проводити вільний час, проблема правопорушень є особливо гострою. На сьогоднішній день висновок можна зробити лише такий: якщо занадто багато вільного часу, а багатьох батьків дуже мало хвилює місцезнаходження неповнолітньої дитини та час її повернення додому, то на даний момент лише школа є осередком профілактики та боротьби з правопорушеннями. Як не гірко констатувати, але і ССД, і кримінальна міліція з'являється в наших стінах лише тоді, коли правопорушення скоєно, і дитина має бути або у виправній колонії для неповнолітніх або на лаві підсудних. Тому розроблено проект майданчика для міні-футболу і подано до «Громадського бюджету». В разі виграшу, Запоріжжя-Ліве отримає футбольне поле, на якому зможуть проводити вільний час школярі.

До управління учбовим закладом залучається батьківська громадськість. В школі функціонує Рада школи, яку очолює Шевченко О. М.. Рада школи приймає участь в проведенні поточного ремонту школи, закуповує будівельні матеріали, вирішує, яку ділянку в школі необхідно відремонтувати. Даний колегіальний орган громадського самоврядування активно обговорює робочий навчальний план, узгоджує розклад уроків, представляє до нагородження випускників, учнів грамотами, погоджує річний план роботи закладу, режим роботи закладу. Рада скликається 4 рази на рік.

Створено комісію з громадського контролю за якістю харчування учнів. В школі працює батьківський комітет. Батьки тісно співпрацюють зі школою і прагнуть знайти правильне рішення багатьох питань функціонування школи.

Педагогічна громадськість також залучається до управління школою. На розгляд педагогів виносяться різноманітні питання щодо управління закладом, зокрема вибір предметів варіативної частини та доцільність такого вибору, на педрадах та нарадах при директорі розглядаються питання удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості знань, організація учнівського дозвілля тощо. Всі ці конкретні зауваження та пропозиції відпрацьовуються та втілюються в життєдіяльність школи.

В школі директором систематично приймаються громадяни з різних питань. Ведеться зошит для запису цих звернень, проводиться постійний їх аналіз. Якщо з'являються зауваження, пропозиції, які йдуть від батьківського комітету, Ради школи, батьків, одразу розглядаються ці питання і приймаються відповідні рішення.

Хочеться відзначити, що директор закладу вважав би за бажане, якби більше батьків зверталися до школи зі своїми пропозиціями, і не тільки пропозиціями, а й були б активними учасниками навчально-виховного процесу. Дякуючи допомозі з боку батьків та втручанню їх, школа б могла краще вивчити запити регіону та надавати більш практичні освітні послуги. Тому ми не втрачаємо надії, що батьки допоможуть школі і будуть зацікавленні в її результативному функціонуванні.

РІШЕННЯ

1 . Вважати роботу керівника по організації навчально-виховного процесу

Висока –

Добра –

Задовільна –

Незадовільна -

2. В 2018-2019 навчальному році звернути увагу на такі пріоритети:

- Продовжити роботу по набору дітей 6-річного віку до 1 класу, проводити роз'яснення серед батьків щодо переваг школи, яка знаходиться в їх мікрорайоні.

- Розглядаючи варіативну частину робочого навчального плану, надавати перевагу побажанням школярів, обирати предмети, які відповідають запитам сьогодення і готують до вибору професії

- Базувати роботу педагогічного колективу на втіленні в життя ідей особистісно-орієнтованого навчання та гуманістичних технологій як таких, які відповідають запитам сучасної школи.

- Залучати школярів до роботи в гуртках, даючи можливість учням реалізувати свої нахили та заповнити вільний час цікавою справою.

- Для забезпечення порядку та профілактики травматизму в закладі продовжити залучення старшокласників до чергування протягом перерв, скласти графік чергування вчителів, який би відповідав запитам охорони дитинства і не перешкоджав проведенню навчально-виховного процесу.

- Створити групу учнів-волонтерів по проведенню ігор з учнями початкових класів під час перерв.

- Постійно проводити роботу по наданню соціальної підтримки та допомоги дітям з малозабезпечених сімей.

- Розробити профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з боку школярів, підтримувати зв'язок зі ССД, запрошувати для співпраці співробітників кримінальної міліції, проводити роз'яснювальну роботу серед школярів щодо відповідальності за вчинені ними правопорушення.

- Систематично проводити інструктажі з ТБ, записувати їх до відповідних журналів, вести облік дітей, які травмувалися, вчасно оформлювати на них відповідні документи, а також проводити профілактичну роботу, щоб запобігти травмуванню школярів як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті.

- Батьківській громаді активно залучатися до управління діяльністю навчального закладу, визначати напрямки його функціонування, надавати посильну матеріальну допомогу, допомагати педагогічному колективу в проведенні позашкільних і шкільних заходів тощо.

2017-2017 навчальний рік

ЗВІТ

директора Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 21

Запорізької міської ради

Запорізької області

Куракової Зої Григорівни

2016-2017 навчальний рік

Протягом 2016-2017 навчального року в загальноосвітній школі 1-11 ступенів № 21 мною, директором школи, педагогічним колективом створювались умови для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної середньої освіти відповідно до здібностей кожної дитини та бажання їх батьків.

У травні-серпні місяці вчителями школи проводилась робота, спрямована на охоплення дітей 6-річного віку навчанням. Батьків майбутніх першокласників було відвідано на дому, запропоновано освітні послуги даного закладу. Було набрано 1 клас, класним керівником якого є вчитель Клюзова М. М. Заступником директора Бережною С. П. та вчителем Клюзовою М. М. проведено достатню роботу. Окрім того, введення англійської мови та відкриття групи продовженого дня, комп’ютерного класу, введення 0,5 ставки практичного психолога посприяли тому, що в 1 класі маємо 22 учня, а посадкових місць - 18. Це, можна вважати, є позитивним результатом.

Демографічні проблеми в мікрорайоні школи залишаються. Дітей, народжених в 2008 році було достатньо, але в районі більшість мешканців люди похилого віку, низька кількість дітей, батьки яких обрали місцем навчання саме цю школу. Якщо взяти дані цього навчального року, то з них видно, що із___ 37 ___ списочних чоловік реально відвідують ЗОШ № 21 18 дітей. Списки дітей в кожному році складаються особливо ретельно, адже школа зацікавлена володінням достовірної інформації про дітей дошкільного віку.

Діти з тих вулиць, які розміщені безпосередньо біля Шевченківського району, відвідують дитсадок ЗОШ № 77, тому батьки планують навчання цих дітей у сусідній нам школі. Наявність близько розміщеної середньої школи приваблює до себе батьківську громадськість, створює серйозну конкуренцію.

Завершується перехід на вивчення англійської мови, тобто з 1 класу введено іноземну мову – англійську. Такий вибір зробили батьки, і на даний момент школа має наповнюваність 88 %. На сьогодні 1-4 клас вивчає англійську мову, 5,6,7,8, – німецьку та англійську, 9 – лише німецьку.

В школі створюються умови для більш якісної підготовки учнів, а цьому сприяє наявність комп’ютерного класу, проектора, інтерактивної дошки. Проектор та інтерактивну дошку надано школі з ініціативи міського депутата Гришина Я.В.

Інформатика викладається якісно, я сподіваюсь, що через отримання якісної освіти зможемо повернути дітей нашого мікрорайону до своєї школи та конкурувати з іншими школами району. Стан викладання інформатики було перевірено у лютому 2016 року.

В цьому році проведено опитування батьків, розклеєно оголошення про набір дітей до 1 класу, бажаючих навчатися в своєму мікрорайоні 18 дітей. Вчитель Іванова О. В. та практичний психолог Черкасова С. В. проводили консультації для батьків щоп’ятниці о 16.00 годині. Діти з батьками активно відвідували їх. Сподіваємось, що всі ці дітки на 1 вересня 2017 року стануть учнями нашої школи.

Педагогічним колективом забезпечується обов'язковість повної загальної середньої освіти, тобто всі діти шкільного віку охоплюються навчанням. На сьогоднішній день несистематично відвідують школу лише діти циганської національності та Комбаров А., учень 8 класу. Через велику кількість пропусків без поважної причини Комбарова А. постановлено на облік до ССД та надано подання про повернення учня до навчання. Неблагонадійною родиною є родина Клименко. Сім’я має 5 дітей, 3-є з них: Артем, Вікторія та Денис відвідують дану школу. Діти майже не приходять до школи. Через невідвідування Клименками школи, було направлено адміністрацією школи звернення до ССД. Діти були поставлені на внутрішньошкільний облік. У лютому місяці рішенням координаційної ради Заводської районної адміністрації цих дітей вилучено з сім’ї та влаштовано в реабілітаційний центр.

Окрім того, школу відвідують проблемні діти, тобто ті, які можуть пропускати уроки без поважних причин, але з відома батьків. Такими є у 1, 5, 7 класі – Мігунова М., Е., С. , які віруючі, лікаря не відвідують, часто хворіють, лікуються вдома, багато пропусків у Тімофєєвих Д., М., О., але наявні довідки від лікаря, у 8, 9 класі – Вітовська А., Томілін В. – відвідували несистематично, але з відома батьків, і більше 10 днів не пропускали, Сукенник В. - те ж саме.

З батьками, класними керівниками Сірченко Н. Д., Селіщевою М.С., Бережною І. Г., Клюзовою М. М., Тищенко Н. А. систематично проводиться робота по залученню дітей до уроків, і те, що ці проблемні діти щодня доходять до школи, заслуга педагогічного колективу.

Недостатньою є свідомість батьків нашого мікрорайону, які можуть запискою звільнити дитину від навчання, порушуючи при цьому "Закон про освіту".

На батьківських зборах у 2016-2017 навчальному році у вересні місяці батьківська громадськість була проінформована про відповідальність, яку несуть батьки, якщо діти до 18 років не здобувають освіту. Таким чином, підлітки мають продовжити освіту по закінченню школи. Ситуація з даного питання по нашій школі є стабільною, в порівнянні за 3 останні роки вона має такий вигляд:

2013 – 2014 - 100 % працевлаштовані

2014 - 2015 - 100% працевлаштовані

2015 – 2016 -

2016 – 2017 - попередньо 100 % працевлаштовані

Це свідчить про достатню роботу школи з цього питання. А можливий такий результат, дякуючи роботі класних керівників та директора школи щодо подальшого здобуття освіти і співпраці з училищами та коледжами міста, особливо з 38, 23 училищами, електротехнічним коледжем . Викладачі закладу вже з січня місяця відвідують дев'ятикласників, проводять з ними роз'яснювальну роботу.

В школі створюються умови для варіативності навчання, хоча годин дуже мало і можливості обмежені. Робочий навчальний план пропонує школярам ось такий вибір: у 5, 6, 7, 8, 9 класах введено " Історію рідного краю", «Екологію рідного краю» з метою розширення знань з історії Запорізького краю та його екологічного стану.

В 5, 6, 7, 8 класах викладалася англійська мова 1 год паралельно з німецькою, це курс за вибором. Ми прислухаємося до побажання батьків, і тому введення англійської мови є з їх ініціативи.

Учні 5, 6, 7 класів відвідують додаткові заняття з української мови по 1 год. Додаткові години вчителем Бережною І. Г. використано для підготовки учнів 5, 6, 7 класів до районної олімпіади з української мови. В олімпіаді прийняли участь 2-є учнів - Притуло А. – 8 клас та Целіщев Д. – 9 клас. Маємо такі результати олімпіади: ІІІ місце з української мови. В конкурсі імені П. Яцика – теж ІІІ місце – учень 4-го класу Середа Я.

Виправдало себе надання додаткової години з біології, адже вчитель Тищенко Н. А. підготувала до олімпіади ученицю 8-го класу Тімофєєву М., яка зайняла ІІІ місце в районі.

З метою підвищення якості навчально-виховного процесу педагоги школи перебувають у постійному творчому пошуку, впроваджуючи нові педагогічні технології у навчальний процес. Більш досвідчені вчителі, такі як Куракова 3. Г., Шевченко О. М., Бережна С. П., Сірченко Н. Д., Клюзова М.М., Танасейчук Ю. О. надають перевагу особистісно-зорієнтованому навчанню, використовуючи окремі елементи його на своїх уроках. На цих заняттях можна спостерігати такі елементи, як: свобода висловлення, право вибору завдання, право на помилку, право вибору форми відповіді, право вибору форми і технології виконання завдання, право на отримання дозованої допомоги, постійне звернення до суб'єктного досвіду учнів, учень є повноправним суб'єктом навчання.

Окрім того, в ході навчання на педагогічних радах колектив одноголосно визначив як дуже важливий напрямок цього року - вміння вчителя використовувати оцінку для мотивації навчальної діяльності та позитивного впливу на психічний стан учнів, а також спрямування діяльності педагогічного колективу на розвиток громадянської активності школярів. В цьому навчальному році звернули увагу педагоги на реалізацію принципів розвиваючої функції навчання на уроках та в позакласній діяльності.

Актуальною для нас була педрада «Суб’єктність як обов’язкова умова розвитку обдарованої дитини»

Під час її проведення педагоги ще раз звернули увагу на необхідність використання інноваційних форм і методів роботи з обдарованими дітьми. Було наголошено на тому, що вчителі мають додатково використовувати години варіативної частини для підготовки дітей до МАН, участі в олімпіадах, конкурсах. Це створює позитивну мотивацію у дітей, підвищує якість навчального процесу. В ході педради визначили критерії ефективного розвитку обдарованості дитини, наголосили на формуванні провідних компетентностей, що є основою розвитку власної обдарованості дитини.

Педагогічна рада " «Згуртування учнівського колективу – запорука успіху в створенні умов для особистісного зростання і творчого самовираження кожного громадянина нашої держави» стала особливо актуальною, бо класний колектив формує особистість дитини, а важливу роль в організації дитячого колективу відіграє класний керівник, наголосили на використанні вчителем результативних методів згуртування учнівського колективу. Обговорено проблему формування культури толерантності в класному колективі.

Педагогічна рада “Національно-патріотичне виховання учнів в позаурочний час ” пройшла з користю, бо наголосила на важливості зайняття учнів в позаурочний час.

Адже окрім освітніх послуг, учбовий заклад організовує позаурочну діяльність школярів, охоплюючи їх гуртковою роботою. Виходячи з того, що школа має лише 9 класів, у закладі діють З гуртки. Результативними і відвідуваними є гуртки " Майстриня ", керівник вчитель обслуговуючої праці Сірченко Н. Д. Гурток працює у четвер та п’ятницю з 14.00 до 16.00 години. Результатом роботи даного гуртка є участь в різноманітних конкурсах: «Мистецька пектораль», «Город Z», на жаль, не прийняли участі в конкурсі «Знай і люби свій край!» через об’єктивні причини.

В цьому році було представлено багато робіт наших учнів, які отримали призові місця. Це роботи Целіщева Д., Манш А, Гришаєнко А., Криштальова Б., Бабкіна А., Пилип А., Сергєєвої А., Кондратьєва Д., Єгоров Вл., Якубович В., Пустовєтова І. Наявні 2 призери обласного етапу, які отримали ІІ місця: Криштальов Б., Єгоров Вл..

Також функціонує гурток " Юний спортсмен ", заняття проводить викладач фізкультури Танасейчук Ю. О. у понеділок, вівторок з 14.00 до 16.00. В цьому році заняття проводились регулярно, і відвідували їх учні всіх класів. В школі великий спортзал, в якому проведено ремонт. Учні мають змогу навчатися в добрих умовах, але недоліком є недостатня матеріально-технічна база, обладнання застаріле. Проведено оновлення матеріальної бази: надані гімнастичні мати, м’ячі (волейбольні, футбольні, баскетбольні), гімнастичні палички, скакалки.

Двічі педагог Танасейчук Ю. О. підготувала команду та зайняла призове місце у обласних змаганнях «Разом ми сильніші» «Козацькі розваги». Переможцем став учень 2 класу Котов Н. та родина Іваніченко.

В кінці травня підведено підсумки конкурсів, проведених протягом 2016-2017 навчального року:

· з настільного тенісу – найкращим виявився Целіщев Д. - серед хлопців, Притуло А. – серед дівчат;

· волейболу – 7 клас;

· шашки 7 клас;

· малюк-бол – 7 клас;

· футбо-волейбол – 8 клас.

Працює в школі гурток «Країнознавство». Учні поглиблювали свої знання з англійської мови, розвивали техніку читання англійською мовою, виразно читали вірші напамять, розвивали навички грамотного швидкого письма – і все це через призму вивчення країни та її мови, історії даної країни.

Учні відвідують гуртки, адже послуги надаються школярам безкоштовно, і учні мають можливість розвивати свої здібності.

Матеріально-технічна база школи поповнюється недостатньо, в 2009 році було виділено 110 тисяч гривень на ремонт спортзалу, в 2010 році - 50 тисяч гривень на часткове перекриття даху школи, 2013- перекриття даху школи, 2014 – 50 тисяч на відновлення каналізації, на 2015 – коштів не виділено, 2016 - ремонт сходових майданчиків.

Хочеться наголосити, що дякуючи депутатові міської ради Круглій Л. Ю. в грудні 2016 року було замінено 9 вікон, дякуючи депутатові Гришину Я. В. – придбано проектор «Епсон.

У 2017 році придбано інтерактивну дошку з допомогою депутата Гришина Я. В., надано допомогу в проведенні свята останнього дзвоника.

Замінено 7 аварійних вікон: в бібліотеці, в кабінеті хімії, в коридорах.

Планується ремонт каналізації, ремонт туалетів.

Подано заявку до «Громадського бюджету» для облаштування майданчика для міні-футболу – 300000 грн

Що потребує ремонту в цьому році?

1.Ремонт даху майстерні.
2.Ремонт приміщення майстерні.
3. Ліквідація тріщин зовнішніх стін будівлі.

  1. Заміна аварійних і прогнилих дерев'яних вікон у кабінетах, в коридорах школи на металопластикові, в тому числі:

- у кабінетах - 6 шт

- в коридорах - 17 шт

  1. Встановлення пожежної сигналізації школи.

6. Облаштування спортивного майданчика

7. Необхідно провести поточний ремонт.

Через брак коштів буде проведено лише поверховий ремонт класів та коридорів.

Можна відзначити роботу класних керівника Клюзової М. М., Тищенко Н. А., Власової О. Г., Бережної І. Г., батьки яких облаштовують кабінети до нового навчального року; швидко і вчасно зробили відкоси батьки учнів 5, 6, 8 класів, класні керівники Тищенко Н. А., Шевченко О. М., Селіщева М. С.. Батьки створюють сприятливі умови для навчання дітей.

Навчальний заклад повністю забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами. В школі працює 14 педагогів. З них мають вищу освіту 7 вчителів. На сьогоднішній день встановлена кваліфікаційна категорія " спеціаліст вищої категорії " - 4 вчителям, спеціаліст вищої категорії " та педагогічне звання " старший учитель " 2 педагогам, " спеціаліста 1 категорії " має 2 вчителі, " спеціаліста 11 категорії " — 3 чоловіки, " спеціаліста " – 6 педагогів.

Розстановка педагогічних кадрів є доцільною. Всі предмети викладаються спеціалістами: початкова школа - всі викладачі: Клюзова М. М., Іванова О. В., Буглаєва С. Ю., Власова О. Г. мають відповідну фахову освіту - вчитель початкових класів.

Спеціалістами викладаються такі предмети, як українська мова - вчитель Куракова 3. Г., Бережна І. Г., математика, фізика - вчитель Шевченко О.М., німецька мова - вчитель Бережна С. П., трудове навчання - Сірченко Н. Д., хімія та біологія – Тищенко Н. А., історія – Селіщева М. С., Батиченко А. О. – англійська мова.

В ЗОШ № 21 організовано харчування школярів у вигляді буфету та гарячих обідів. Гаряче безкоштовне харчування отримують учні початкових класів у кількості 77 учнів та ті, які мають пільги. Таких учнів на 12.01.17 було 13 чоловік. Також учні можуть купувати за власні кошти гарячий чай, свіжі булочки, різні солодощі. Забезпечувало школярів таким харчуванням на початку навчального року підприємство «ЧП Соловей», в березні змінилися постачальники, це ЧП «Сонечко». В школі працює громадський контроль за якістю харчування. Кожного семестру вони проводили обстеження.

Годують дітей за 3-ма меню. Батьки обрали меню А. На кінець навчального року запити змінилися і батьки запропонували меню В. Опитування на батьківських зборах 12.05.17 показало, що батьки претензій не мають.

Так, як в школі навчається 159 учнів, медична сестра є в штатному розписі, але це вакансія. Першу допомогу при травмах дітям надають вчителі, а далі викликають швидку допомогу. Для проведення вакцинації до школи приходить дільничий лікар та медична сестра 4 міської дитячої лікарні. Спостереження за дітьми та огляди на педикульоз теж проводить медична сестра цієї ж поліклініки.

На сьогодні більшість учнів 1-9 класів у березні-травні пройшли медичне обстеження для отримання дозволу для уроків фізкультури та надали довідки. Якщо учень не пройшов медогляд, до уроків фізкультури не допускається.

Педагогами школи, техпрацівниками дотримуються вимоги охорони праці, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. З рази на навчальний рік мною проводиться інструктаж з техніки безпеки для вчителів та техпрацівників. Класні керівники проводять вступні, планові та позапланові інструктажі для школярів на початку навчального року, перед виходом на канікули, в екстренних ситуаціях. Проведені інструктажі записуються в спеціальних книгах. Всі інструктажі спрямовані на попередження травм, прогнози поведінки в надзвичайних ситуаціях. Візьмемо кількість травм під час НВП за

2014 – 2015 - 2 травми

2015 - 2016 - 1 травма

2016 – 2017 - 2 травми (1,3%)

Педагогічний колектив проблемі травмування під час НВП приділяє максимальну увагу, але убезпечити учнів від травмування не вдається. В цьому навчальному році було травмовано 2-х учнів під час НВП, учня 9-го класу Томіліна Віталія та ученицю 2-го класу Звєрєвою Наталею. Наголошую, що необхідно утримувати дітей від непродуманих вчинків, не дозволяти їм виконувати ті дії, які можуть призвести до непередбачуваних наслідків.

На початку навчального року видається наказ, яким призначаються відповідальні за життя та безпеку школярів, тому саме вони й мають відповідати за збереження здоров'я дітей.

З метою збереження здоров'я дітей у школі проводяться бесіди з
профілактики захворювання на грип та інші захворювання, пишуться
вчителями диктанти, відслідковується кількість учнів, що захворіли.

Протягом навчального року було відмінено заняття 2 рази: досить довгим був карантин, потім несприятливі погодні умови. Опрацювання матеріалу проведено шляхом інтенсифікації. Навчальний матеріал
вичитано повністю. Вчителі мали приділити достатню увагу кожному учню. На якість навчання це не вплинуло, і школярі засвоїли матеріал відповідно до рівня своїх здібностей та бажання. Проти 2015-2016 навчального року простежується тенденція погіршення. Учнів, які мають високий рівень навчальних досягнень - 8, а було - 13. Низький рівень в 2015-2016 навчальному році мали 25 учнів, а в 2016 – 2017 - 21

Порівняльна таблиця навчальних досягнень

Клас високий достатній середній низький
2015-2016 2016-2017 2015-2016 2016-2017 2015-2016 2016-2017 2015-2016 2016-2017
3/4 2 1 5 5 10 10 3 0
4/5 2 2 5 4 10 10 3 4
5/6 - 1 5 4 1 3 9 8
6/7 - - 6 6 9 8 3 3
7/8 0 0 6 5 5 7 5 3
8/9 1 1 4 6 5 4 4 2
2/3 8 4 7 7 6 11 0 1
2

З таблиці видно, що навчальні досягнення, високий та достатній рівень, учнів 5, 8, 7 та 9-го класів стабільні. . Результати учнів 3 класу погіршились, що свідчить про необ’єктивність оцінювання навчальних досягнень вчителем початкової ланки.

Школа забезпечена прибиральницями, які проводять вологе прибирання кабінетів початкових класів протягом навчального дня, а також після проведених уроків. Метою своєї роботи прибиральниці вважають забезпечення відповідних санітарно-гігієнічних норм. Миючі засоби закуповуються батьками в достатній кількості, тому працівниці миють коридори, їдальню, майстерню, кабінети і т. д. відповідними розчинами, туалети прибираються 2 рази на день з обов'язковим використанням хлорантаїну. Генеральне прибирання проводиться в останню п'ятницю кожного місяця. Дякуючи доброякісній роботі прибиральниць, школа має чистий і затишний вигляд.

ЗОШ № 21 надає допомогу та соціальну підтримку дітям з малозабезпечених сімей. На початку навчального року педагог-організатор Бережна І. Г. . проводить благодійну акцію по збору шкільних речей для дітей із малозабезпечених сімей. За довідками служби соціального захисту населення таким школярам протягом року було надано безкоштовне харчування. Ним забезпечено таких дітей: Бабкіна А. та Середу Я., як дітей, які перебувають під опікою; за клопотанням адміністрації до начальника ТВО - 6 учнів: , Томілін В., Вітовська А. та А., Кулак Я., ; Драгун І, Т, Кривиченко І., В., Якубович Вл., як малозабезпечені. Всі ці діти в першу чергу забезпечуються підручниками. Влітку вони отримують пільгові путівки для оздоровлення. На 30.05.17 складено списки на отримання путівок для поїздки до таборів.

Протягом навчального року школа стимулює учнів, проводить нагородження Похвальними грамотами та Похвальними листами МОН України, грамотами школи тих дітей, які досягли високих результатів в різних сферах життєдіяльності школи, батьків, що надають допомогу школі в ремонті приміщення та приймають активну участь у житті закладу. Похвальними листами в цьому році було нагороджено 8 учнів:

1. Абрамовський Тимофій – 2 кл

2. Мамонов Денис– 2 кл

3. Подробинюк Кирило– 2 кл

4. Гришаєнко Аліна – 4 кл

5. Манш Анастасія– 4 кл

6. Середа Ярослав– 3 кл

7. Целіщев Дмитро– 8 кл

8. Співак Кирило – 2 кл

Похвальними грамотами нагороджені учні 9-го класу: Целіщев Д., Івахненко Є., Опалатенко К.

Грамотами також нагороджуються здібні діти за результатами участі в конкурсах.

Діти приймали участь у спортивних змаганнях, іодразу ж на лінійці оголошуються результати.

· з настільного тенісу – найкращим виявився Целіщев Д. - серед хлопців, Притуло А. – серед дівчат;

· волейболу – 7 клас;

· шашки 7 клас;

· малюк-бол – 7 клас;

· футбо-волейбол – 8 клас.

Двічі педагог Танасейчук Ю. О. підготувала команду та зайняла призове місце у обласних змаганнях «Разом ми сильніші» «Козацькі розваги». Переможцем став учень 2 класу Котов Н. та родина Іваніченко.

Окрім того, діти постійно стимулюються словесно, для них проводяться свята, такі, як: Новий рік, День захисника Вітчизни, 8 Березня, День святого Валентина, свято Першого дзвоника та свято Останнього дзвоника , день національно-патріотичного виховання, день вишиванки та ін.

Стимулюються також і педагоги школи. За підсумками року виноситься подяка вчителям, вони нагороджуються щорічною грошовою премією за розділи " Зразкове виконання обов'язків, обумовлених Посадовою інструкцією " та " Активна участь в забезпеченні методичного супроводу НВП ", грамотами ТВО та райадміністрації Заводського району, грамотами МОН України. В цьому навчальному році Подяками та Грамотами нагороджено педагогів: Селіщеву М. С., Тищенко Н. А., Шевченко О. М. , Власову О. Г., Черкасову С. В.

Протягом навчального року звертається особлива увага на дотримання правопорядку неповнолітніми. Для профілактики правопорушень проводяться бесіди зі школярами. Ці бесіди носять як індивідуальний характер, так і фронтальний. Школа намагається всіх дітей, які схильні до пропусків занять без поважних причин, відслідковувати. Якщо учень не відвідує школу два дні тижня, класний керівник зв'язується з батьками, а дитина, яка перебуває в школі і навчатиметься навіть на низькому рівні буде менш схильна до скоєння правопорушень. Школярі, схильні до правопорушень, стоять на внутрішкільному обліку. Дітей, які стоять на внутрішкільному обліку - 4 – Клименко А. та В., Комбаров А.,

Велику роль у профілактиці правопорушень відіграє організація дозвілля наших учнів. Тому ми намагаємось задіяти дітей, схильних до правопорушень, у гуртках, у підготовках свят. Для всіх дітей нашої школи, а також і для них персонально, проводимо дискотеки. Всім відомо, що в час дозвілля, коли учень може вжити спиртні напої, покурити траву, і відбувається більша частина правопорушень. Отже, для району Запоріжжя-Ліве, де відсутній будь-який заклад, де діти могли б проводити вільний час, проблема правопорушень є особливо гострою. На сьогоднішній день висновок можна зробити лише такий: якщо занадто багато вільного часу, а багатьох батьків дуже мало хвилює місцезнаходження неповнолітньої дитини та час її повернення додому, то на даний момент лише школа є осередком профілактики та боротьби з правопорушеннями. Як не гірко констатувати, але і ССД, і кримінальна міліція з'являється в наших стінах лише тоді, коли правопорушення скоєно, і дитина має бути або у виправній колонії для неповнолітніх або на лаві підсудних. Тому розроблено проект майданчика для міні-футболу і подано до «Громадського бюджету». В разі виграшу, Запоріжжя-Ліве отримає футбольне поле, на якому зможуть проводити вільний час школярі.

До управління учбовим закладом залучається батьківська громадськість. В школі функціонує Рада школи, яку очолює Шевченко О. М.. Рада школи приймає участь в проведенні поточного ремонту школи, закуповує будівельні матеріали, вирішує, яку ділянку в школі необхідно відремонтувати. Даний колегіальний орган громадського самоврядування активно обговорює робочий навчальний план, узгоджує розклад уроків, представляє до нагородження випускників, учнів грамотами, погоджує річний план роботи закладу, режим роботи закладу. Рада скликається 4 рази на рік.

Створено комісію з громадського контролю за якістю харчування учнів. В школі працює батьківський комітет. Батьки тісно співпрацюють зі школою і прагнуть знайти правильне рішення багатьох питань функціонування школи.

Педагогічна громадськість також залучається до управління школою. На розгляд педагогів виносяться різноманітні питання щодо управління закладом, зокрема вибір предметів варіативної частини та доцільність такого вибору, на педрадах та нарадах при директорі розглядаються питання удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості знань, організація учнівського дозвілля тощо. Всі ці конкретні зауваження та пропозиції відпрацьовуються та втілюються в життєдіяльність школи.

В школі директором систематично приймаються громадяни з різних питань. Ведеться зошит для запису цих звернень, проводиться постійний їх аналіз. Якщо з'являються зауваження, пропозиції, які йдуть від батьківського комітету, Ради школи, батьків, одразу розглядаються ці питання і приймаються відповідні рішення.

Хочеться відзначити, що директор закладу вважав би за бажане, якби більше батьків зверталися до школи зі своїми пропозиціями, і не тільки пропозиціями, а й були б активними учасниками навчально-виховного процесу. Дякуючи допомозі з боку батьків та втручанню їх, школа б могла краще вивчити запити регіону та надавати більш практичні освітні послуги. Тому ми не втрачаємо надії, що батьки допоможуть школі і будуть зацікавленні в її результативному функціонуванні.

РІШЕННЯ

1 . Вважати роботу керівника по організації навчально-виховного процесу

Висока –

Добра –

Задовільна –

Незадовільна -

2. В 2017-2018 навчальному році звернути увагу на такі пріоритети:

- Продовжити роботу по набору дітей 6-річного віку до 1 класу, проводити роз'яснення серед батьків щодо переваг школи, яка знаходиться в їх мікрорайоні.

- Розглядаючи варіативну частину робочого навчального плану, надавати перевагу побажанням школярів, обирати предмети, які відповідають запитам сьогодення і готують до вибору професії

- Базувати роботу педагогічного колективу на втіленні в життя ідей особистісно-орієнтованого навчання та гуманістичних технологій як таких, які відповідають запитам сучасної школи.

- Залучати школярів до роботи в гуртках, даючи можливість учням реалізувати свої нахили та заповнити вільний час цікавою справою.

- Для забезпечення порядку та профілактики травматизму в закладі продовжити залучення старшокласників до чергування протягом перерв, скласти графік чергування вчителів, який би відповідав запитам охорони дитинства і не перешкоджав проведенню навчально-виховного процесу.

- Створити групу учнів-волонтерів по проведенню ігор з учнями початкових класів під час перерв.

- Постійно проводити роботу по наданню соціальної підтримки та допомоги дітям з малозабезпечених сімей.

- Розробити профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з боку школярів, підтримувати зв'язок зі ССД, запрошувати для співпраці співробітників кримінальної міліції, проводити роз'яснювальну роботу серед школярів щодо відповідальності за вчинені ними правопорушення.

- Систематично проводити інструктажі з ТБ, записувати їх до відповідних журналів, вести облік дітей, які травмувалися, вчасно оформлювати на них відповідні документи, а також проводити профілактичну роботу, щоб запобігти травмуванню школярів як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті.

- Батьківській громаді активно залучатися до управління діяльністю навчального закладу, визначати напрямки його функціонування, надавати посильну матеріальну допомогу, допомагати педагогічному колективу в проведенні позашкільних і шкільних заходів тощо.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 534

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.